Wywłoczka

KONTAKT: Wywłoczka 153, 22- 470 Zwierzyniec, telefon 84 6879 240

facebook

SZKOŁA FILIALNA IM. MARII I JANA PACZEŚNYCH W WYWŁOCZCE 

bud_szkołySzkoła nasza znajduje się na Roztoczu, w województwie lubelskim, powiecie zamojskim, gminie Zwierzyniec. Wywłoczka, to mała miejscowość położona przy drodze ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca. Przepływa przez nią rzeka Wieprz oraz przebiega tędy wiele szlaków turystycznych. Cieszymy się pięknem przyrody otaczającego nas Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

2017/2018

MISTRZ KLAWIATURY

W dniu 12.12.2017 r. odbył się konkurs szybkiego pisania „Mistrz klawiatury”.

W konkursie brali udział uczniowie z klas IV-VI.

I miejsce -Julia Maksimiak

II miejsce Eliza Maciocha

III miejsce Maja Popławska

 

 

 

6 grudnia – Spotkanie ze Świętym Mikołajem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BARDZO CIEKAWA LEKCJA HISTORII – POKAZ RYCERSKIEGO RZEMIOSŁA

 

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, a dokładniej niezwykły pokaz rycerski. Uczniowie klas 0- VI mogli dowiedzieć się czegoś więcej o historii rycerstwa w Polsce, Kodeksie Rycerskim, sposobach walk, broni, torturach. Niektórzy mogli sprawdzić ile waży rycerski miecz, a inni walczyć o damę swego serca. Było wiele nowych informacji ciekawych dla oka i ucha. Spotkanie z rycerzami wywołało wiele emocji i sprawiło wszystkim wiele radości.

Ewa Bednarz

 

 KINO

W dniu 27 listopada klasy VIa, VI, V i IV z Wywłoczki pojechały z wychowawcami do kina Stylowy do Zamościa na film pt. Coco. Akcja filmu rozgrywa się w meksykańskiej wiosce Santa Cecilia i opowiada o losach uzdolnionego muzycznie młodzieńca Miguela, który mieszka z wielopokoleniową rodziną i poszukuje swojej życiowej drogi. Chłopak marzy o karierze wokalisty i gitarzysty, ale rodzina zakazuje mu muzykowania. Pewnego dnia Miguel odkrywa, że najsłynniejszy muzyk w jego kraju wywodzi się z jego rodziny… Tutaj tak naprawdę zaczyna się przygoda, w której magia i śmiech mieszają się z refleksją i wspomnieniami. Nam – uczestnikom wycieczki film dostarczył zarówno rozrywki, jak i wzruszeń. Możemy śmiało polecić obejrzenie jej filmowej baśni, która zarówno bawi, jak i uczy, że warto spełniać swoje marzenia i że rodzina jest bardzo ważna.

 

11 listopada

 

 

KONKURS PRZYRODNICZY

LAS ZAMKNIĘTY W SZKLE”

Ośmiu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie pt. „Las zamknięty w szkle”. Organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu. Przedmiotem konkursu było wykonanie kompozycji roślinnej w szklanym naczyniu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 9 listopada w Zamościu.


Wśród nagrodzonych prac znalazły się również kompozycje roślinne naszych uczniów:
I miejsce – Karol Budzyński z kl. 4
II miejsce – Wojciech Góra z kl.1
III miejsce- Krystian Maciąg- Kuźma z kl. 1 
Wyróżnienie- Wojciech Ochmański z kl.3.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się dnia 13 października. Uczniowie z wszystkich klas, w tym szczególnym dniu, dziękowali swoim nauczycielom, składali życzenia samych radosnych dni i wielu sukcesów w codziennej pracy. Podziękowania za zaangażowanie i trud włożony każdego dnia w swoją pracę oraz życzenia otrzymali nauczyciele także od przybyłych gości – pana dyrektora Jana Czochry, pani dyrektor Grażyny Kawki, pani Edyty Wolanin sekretarz Gminy Zwierzyniec oraz Rady Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nauczycieli i przybyłych gości kartki z życzeniami i słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 ŚLUBOWANIE KLASY I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 i 29 września uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Wywłoczce napisali kartki do żyjących Powstańców Warszaw

 

skich, chcąc oddać im cześć i pamięć za walkę o wolną Polskę w czasie II wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJE Z LAT UBIEGŁYCH DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE

www.spwywloczka.pl