2013/2014

Zajęcia przyrodnicze

„Baśniowe zwierzęta”, czyli zajęcia przyrodnicze na wesoło 3 VI poprowadziła pani Aneta Szlachta – pracownik dydaktyczny Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Wiele emocji dostarczyło dzieciom spotkanie z agamą brodatą.

Przygotowała: Małgorzata Satańczyk

Zajęcia przyrodnicze (2) Zajęcia przyrodnicze (3) Zajęcia przyrodnicze (4) Zajęcia przyrodnicze Zajęcia przyrodnicze (1)

Wycieczka do Zamościa

30 maja z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka do Zamościa. Dzieci w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” obejrzały film „Rio 2”, a następnie wesoło bawiły się w sali zabaw „Jaś i Małgosia”.

Przygotowała: Małgorzata Satańczyk

Dzień Mamy i Piknik Rodzinny

26 maja z okazji Dnia Mamy odbył się piknik rodzinny. Po części artystycznej rodzice z dziećmi przyjemnie spędzili czas przy ognisku i zabawach rekreacyjnych. Hitem imprezy okazały się wielkie bańki i chmurki mydlane.

Przygotowała: Małgorzata Satańczyk

Konkursy

Wiosną, uczniowie brali udział w różnych konkursach.
W konkursie recytatorskim „Słowami Juliana Tuwima” zorganizowanym przez Szkołę Filialną w Wywłoczce uczestniczyły uczennice: klasy I – Wiktoria Łosiewicz, klasy II – Aleksandra Kurzawska oraz Punktu Przedszkolnego – Milena Albrecht, która otrzymała wyróżnienie.
W konkursie pięknego czytania zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zwierzyńcu brały udział – Wiktoria Łosiewicz i Aleksandra Kurzawska.
W konkursie plastycznym „Nie pal przy mnie, proszę” będącym elementem realizacji programu profilaktycznego pod tym samym tytułem uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy I i II. Praca plastyczna ucznia klasy I – Jakuba Kowalczuka otrzymała wyróżnienie.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Kwiaty dla Mamy i Taty”
I miejsce w kategorii wiekowej 4 – latków zdobyła Magdalena Bartnik.

Przygotowała: Małgorzata Stańczyk

Wiosenny spacer

Na wiosennym spacerze wszystko ciekawi, zachęca do poznania i stawiania setek pytań. Trzeba wszystko zobaczyć, dotknąć i powąchać. Tak poznajemy otaczającą nas przyrodę.

Opracowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Choinka

8 lutego w wesołym nastroju dzieci bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Bal przebierańców zaszczyciły księżniczki, wróżki, elfy, piraci i różne postacie bajkowe. Nad zachowaniem porządku czuwał dzielny policjant Sebastian.

Zabawy na śniegu

Podczas zabaw zimowych jest wiele śmiechu i radości. Białego puchu nigdy nie za wiele, zwłaszcza gdy lepi się bałwanka. Korzystamy z ostatnich dni zimy. Na kolejne „białe szaleństwo” trzeba długo czekać.

Dbamy o nasze zdrowie

Wiadomości na temat zdrowia w przyjemny i łatwy sposób przekazuje dzieciom pani pielęgniarka. Teraz wiemy co jeść, aby zdrowo i szybko rosnąć, jak dbać o własne zdrowie i uniknąć „wiosennego katarku” .

Dzień Babci i Dziadka

W Dniu Babci i Dziadka składamy życzenia.

Zdrowia, pomyślności i marzeń spełnienia.

Bardzo Was kochamy, o tym dobrze wiecie.

Jesteście dla nas najukochańsi na świecie.

O życzeniach dla kochanej Babci i Dziadka pamiętały wszystkie wnuczęta. To właśnie dla nich 16 stycznia zaprezentowały jasełka i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Opracowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

 

Bezpieczne ferie

 

         15 stycznia odbyło się ciekawe spotkanie dzieci z policjantem. Nasi uczniowie chętnie dzielili się wiadomościami na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

Opracowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

 

JASEŁKA

10 stycznia zorganizowano Spotkanie Opłatkowe, na którym dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas I – II zaprezentowali przygotowane jasełka. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się: Ksiądz Jerzy Kołtun – dziekan Dekanatu Szczebrzeszyn i proboszcz parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pan Jan Czochra – dyrektor Zespołu Szkół w Zwierzyńcu, Pani Grażyna Kawka – wicedyrektor Zespołu Szkół w Zwierzyńcu oraz rodzice uczniów. Mali wykonawcy otrzymali wiele braw i pochwał. 12 stycznia jasełka zostały również zaprezentowane mieszkańcom miejscowości w tutejszej kaplicy.

Opracowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

Mikołajki

6 grudnia wszystkie dzieci od rana wyglądały Mikołaja. Najbardziej zapowiedzianą wizytę przeżywały maluchy z Oddziału Przedszkolnego. Święty Mikołaj nie zawiódł. Pojawił się z workiem prezentów. „Obiecujemy, że będziemy grzeczni – przyjdź Mikołaju za rok”.

Opracowała: M. Stańczyk

 Przegląd prac plastycznych

28 listopada w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym RPN w Zwierzyńcu otwarto wystawę X Przeglądu Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”. W tym roku dzieci przygotowały prace na temat „Kwiaty lasu”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a twórcy prac zaprezentowanych na wystawie zostali nagrodzeni upominkami.

Opracowała: M. Stańczyk

Wycieczka do Zamościa

W środę 20 listopada, w Zamojskim Domu Kultury gościł Teatr Współczesny z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali inscenizację opartą na motywach książki Kornela Makuszyńskiego „Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci z zachwytem oglądały przygody dzielnego koziołka, który w drodze do Pacanowa spotyka baśniowe postacie. Oprócz gry aktorów mogły podziwiać pomysłową scenografię, oryginalne kostiumy i niezwykłe efekty specjalne. 

                                                                           Opracowała: M. Stańczyk

Jesienne zabawy

         Ciepła jesień sprzyja częstym pobytom dzieci na dworze. Najwięcej radości sprawiają spacery w poszukiwaniu darów jesieni i zabawy złocistymi liśćmi.  

Ślubowanie uczniów klasy I 

         17 października 2013 roku w Szkole Filialnej w Żurawnicy odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

         Pierwszaki wspierane przez uczniów klasy drugiej, wykazały się umiejętnościami recytatorskimi i wokalno-tanecznymi. Dzieci recytowały wiersze o obowiązkach uczniowskich, właściwym zachowaniu w szkole, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po udanym zaliczeniu wszystkich prób sprawnościowych złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Zwierzyńcu Grażyna Kawka dokonała pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki. Uroczystości towarzyszyła miła i pełna wzruszeń atmosfera.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie szkoły zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i dyskotekę.

Ten uroczysty dzień na długo zapadnie w pamięci małych uczniów i ich rodziców.

Przygotowała: M. Stańczyk

Wyniki  Konkursu Plastycznego

Wyniki konkursu plastycznego30  września odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Twórcza inspiracja- śmieci segregacja”.  Laureatką – I miejsce w kategorii klas O-III – została uczennica Punktu Przedszkolnego – Milena Albrecht.Podczas spotkania laureatom w czterech kategoriach wiekowych wręczono nagrody, a najciekawsze prace można  oglądać na wystawie.

         Serdecznie gratulujemy.

Opracowała: Aleksandra Oleszkiewicz