„Szkolna Akademia Kompetencji Kluczowych”

Zajęcia projektowe – grupa IV-  klasa Va i Vb- zajęcia warsztatowe prowadzi pani Małgorzata Sankowska

Trening z kostkami do gry

Trening z kostkami do gry

Sprawne liczenie w pamięci może być przydatne w wielu sytuacjach życiowych. Trochę rozleniwieni używaniem kalkulatorów do najprostszych obliczeń, możemy z niechęcią odnieść się do takiej „gimnastyki”. Jednak z tych samych powodów, dla których ćwiczymy mięśnie, żeby utrzymać ciało w dobrej formie, tak samo dobrze jest ćwiczyć umysł. Trening liczenia pamięciowego jest czynnością poprawiającą sprawność umysłu, jego zdolność do koncentracji i hamowania ubocznych bodźców wywołujących rozkojarzenie, poprawia, zatem selektywność uwagi. Jeśli po ciężkim dniu zdarza ci się tzw. „gonitwa myśli” to ćwiczenie może pomóc „uporządkować” chaos w twojej głowie. W miarę ćwiczenia liczenie w pamięci będzie coraz przyjemniejsze, my sprawniejsi i bardziej zrelaksowani.

Zajęcia projektowe – grupa III klasa Vb – zajęcia warsztatowe prowadzi pani Iwona Gałecka

Na jednych z zajęć uczniowie mieli za zadanie napisać list miłosny przy użyciu słów związanych z ulubionym przedmiotem w szkole. Wszyscy uczestnicy orzekli, że chcieliby dostać list napisany przez Kacpra. A oto list jego autorstwa.

Droga Matematyko!

Bardzo Cię kocham. Ekierką i linijką zmierzyłbym naszą miłość! Kątomierzem wymierzyłbym  nasz kąt patrzenia na świat. Cyrklem narysuję dla Ciebie serce. Żadne działanie nie obliczy, jak się kochamy! Chciałbym już zawsze dodawać i mnożyć dni spędzone z Tobą.

                                                                                                                           Kacper