Konkurs historyczny „Dzieci Zamojszczyzny. Róża Zamoyska- Anioł Dobroci”

W dniu 19.05.2015 r odbyło się podsumowanie szóstej już edycji konkursu historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Roża Zamoyska- Anioł Dobroci”. Konkurs ,jak co roku, organizowało Muzeum Zamojskie przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Odbywał się on pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Przeprowadzony był w trzech konkurencjach:

  • praca plastyczna wykonana dowolną techniką związana z tematem konkursu

Do  konkurencji tej przystąpiły 3 uczennice naszej szkoły z klasy VI a: Aleksandra Skrzypa, Aleksandra Sadza, Monika Samulak.

Praca Oli Skrzypa została wyróżniona w konkursie.

  • napisanie eseju

Do konkursu zgłoszona została praca napisana przez Michała Małka ucznia klasy VIb.

Została ona oceniona najwyżej. Uczeń zdobył nagrodę główną w tej kategorii.

10

praca Michała Roża Zamoyska- Anioł Dobroci

 

 

 

  • test wiedzy

Przystąpili do niego 3 uczniowie naszej szkoły: Faustyna Rugała, Daria Skowyra, Kacper Greszta. Odbywał się on w trakcie wycieczki po Zamościu w dniu 19.05.205 r przygotowanej przez Muzeum Zamojskie. Podczas niej uczniowie poznawali miejsca pamięci związane z II wojną światową (m. in.  miejsce zamojskiego gestapo, podziemia ratusza, Rotundę itd.)

 W każdym z tych miejsc uczestnicy otrzymywali pytania, na które musieli indywidualnie odpowiedzieć.

 

 

Po posiłku przygotowanym dla uczestników odbyło się uroczyste podsumowanie całego konkursu. Podczas wręczania nagród obecni byli zaproszeni goście: prezydent -Marcin Zamoyski, poseł RP -Sławomir Zawiślak, a także przedstawiciele oświaty.

W każdym etapie wyłoniony i nagrodzony został jeden laureat. Suma wszystkich punktów    uzyskanych przez drużynę we wszystkich  kategoriach, decydowała o miejscu szkoły.

W ogólnej punktacji Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu zdobyła II miejsce na 10 startujących szkół z całego powiatu. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel historii – Pani Iwona Gałecka.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2014/2015, Konkursy, Zwierzyniec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.