Tydzień z profilaktyką

Mając na celu troskę i bezpieczeństwo naszych uczniów, działając zgodnie z wytycznymi Programu Profilaktyczno-Wychowawczego, w dniach 18-22 listopada odbyły się w klasach I-VIII warsztaty profilaktyczne. Prowadzone były przez trenera z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

Tematyka zajęć była różnorodna, dopasowana do wieku odbiorców i dotyczyła między innymi: uzależnień (papierosy, napoje energetyczne, alkohol, dopalacze), zdrowej żywności, agresji i przemocy, cyberprzemocy,  radzenia sobie ze stresem i z sytuacjami konfliktowymi.  Odbyła się też „ Debata” – program rekomendowany przez PARPA, mający na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej, a to z kolei powinno  przyczynić się do ochrony młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu oraz przed rozwojem innych zachowań ryzykownych.

Serdecznie dziękujemy naszej Gminie za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

pedagog szkolny

Renata Godzisz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.