Wycieczka Ojców- Bochnia – Zator

W dniach 17 i 18 września 48  uczniów z naszej szkoły (41 osób z klas VI, 4 osoby  z klasy V i 3 uczniów  z klasy IV) pod opieką 4 nauczycieli uczestniczyło w dwudniowej wycieczce Ojców- Bochnia – Zator. Wycieczkę  rozpoczęliśmy od zwiedzania  Ojcowa i  okolic. Mieliśmy okazję podziwiać   skałę wapienną ,,Maczugę Herkulesa”,  zamek w Pieskowej Skale oraz zmoczyć ręce w „ Źródełku Miłości”, wg  lokalnych legend  woda ze źródła ma cudowną moc kojarzenia par.

W godzinach popołudniowych udaliśmy się  do najstarszej kopalni soli w Polsce, do Bochni. W małych grupkach  zjechaliśmy górniczymi windami ponad 200 metrów pod powierzchnię ziemi. Zauroczeni wędrowaliśmy  podziemnymi korytarzami, oglądaliśmy solne kalafiory, bałwany, piękne rzeźby, podziemne wyrobiska, groty i kaplicę. Odbyliśmy podróż w dawne wieki,  poznając  historyczne narzędzia, urządzenia, sposoby wydobywania soli oraz trudną i niebezpieczną pracę górników . Po zwiedzaniu udaliśmy na miejsce noclegowe. Był czas na  rozmowy, odpoczynek, zabawę, grę w piłkę nożną na podziemnym boisku oraz dyskotekę.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do największego parku rozrywki w Polsce, który znajduje się w miejscowości Zator- Energylandii.  To 24 hektary atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Korzystaliśmy ze wszystkich możliwych atrakcji, każdy znalazł coś dla siebie  w strefie dziecięcej, familijnej oraz ekstremalnej. Do domu wróciliśmy w późnych  godzinach wieczornych  uśmiechnięci, pełni wrażeń,  bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka okazała się  niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Przygotowała: I. Kozioł

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.